Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej przy składaniu wniosku IP BOX?Jednym z elementów Białej Księgi Innowacji, która ma być podstawą proinnowacyjnego ekosystemu w Polsce, jest podatkowa ulga IP BOX. Programiści oraz spółki z obszaru nowych technologii mogą w ten sposób obniżyć podatek dochodowy z 19% do 5%.

Jak ubiegać się o przyznanie ulgi?

Zdecydowana większość programistów i spółek z branży nowych technologii może ubiegać się o obniżenie podatku, jednak należy mieć na uwadze to, że nie jest to proces szybki, łatwy i przyjemny. Przede wszystkim konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku o wydanie interpretacji podatkowej potwierdzającej prawo do obniżenia podatku dzięki IP BOX, określenie stanu faktycznego (również wybiegając w przyszłość) oraz przeanalizowanie kosztów kwalifikowanych.

Następnie należy przygotować rozliczenia roczne oraz późniejsze korekty z uwzględnieniem pomniejszonego podatku. W międzyczasie może pojawić się gąszcz pytań ze strony Urzędu Skarbowego. Zdarzają się sytuacje, że trzeba udzielić odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań!

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Gdy zdecydujesz się obsługę całego procesu przez specjalistów, zyskujesz czas i dużo większe szanse na pozytywną odpowiedź z Urzędu Skarbowego. Jak wygląda współpraca z nami?

  1. Aby wstępnie sprawdzić, czy kwalifikujesz się do IP BOX, wypełnij QUIZ na naszej stronie.
  2. Możesz również zacząć od bezpłatnej konsultacji i analizy. Porozmawiamy o Twojej działalności i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ulgi. Nie musisz czytać objaśnień podatkowych, które mają prawie 90 stron! Wszystko streścimy w przystępnej formie. Na tym etapie przeanalizujemy także umowę ze zleceniodawcą lub profil działalności spółki.
  3. Po sporządzeniu opinii przygotowujemy wniosek do Urzędu Skarbowego. Co ważne, mamy 100% skuteczności – żaden nasz wniosek nie został odrzucony, a wszelkie wątpliwości Urzędu Skarbowego wyjaśniamy na bieżąco w ramach naszej współpracy.
  4. Ostatni etap to kwestie rozliczeniowe. Po otrzymaniu pozytywnej interpretacji opracowujemy ewidencję, wskaźnik nexus oraz rozliczamy podatek IP BOX.

W trakcie naszej współpracy masz do dyspozycji opiekuna, który służy swoją wiedzą na każdym kroku. Na jego pomoc możesz również liczyć podczas kontroli oraz wszelkich wątpliwości ze strony Urzędu Skarbowego.

Oszczędź czas i zyskaj 100% pewności

Współpraca z profesjonalistami w procesie wnioskowania o interpretację IP BOX, to przede wszystkim pewność, że Twój wniosek zostanie przygotowany zgodnie z wytycznymi Urzędu Skarbowego. Wnioski przygotowujemy tak, aby zminimalizować możliwą ilość pytań i wątpliwości, jakie mogą pojawić się ze strony urzędników. Nasza pomoc nie kończy się po złożeniu wniosku. Pomożemy podczas kontroli i na etapie wyliczania wskaźnika nexus, a także rozliczania podatków.

O autorze

Marek Czyżewski, absolwent Northumbria University, właściciel grupy PRAVNA. Wcześniejsza działalność, jako pierwsza w Polsce, zajmowała się przygotowywaniem dokumentacji e-commerce. Jednak to Grupa Pravna ustanowiła nowe standardy skutecznej obsługi prawnej przez Internet. Pravna Group pomaga w wydaniu opinii oraz uzyskaniu interpretacji podatkowej z KIS utrzymując go na poziomie 100% pozytywnych interpretacji.