Zaufało nam już ponad 13 tys. klientów!

10000

Jednym z elementów Białej Księgi Innowacji, która ma być podstawą proinnowacyjnego ekosystemu w Polsce, jest podatkowa ulga IP BOX. Programiści oraz spółki z obszaru nowych technologii mogą w ten sposób obniżyć podatek dochodowy z 19% do 5%.

Jak ubiegać się o przyznanie ulgi?

Zdecydowana większość programistów i spółek z branży nowych technologii może ubiegać się o obniżenie podatku. Należy mieć na uwadze to, że nie jest to proces szybki, łatwy i przyjemny.

Przede wszystkim konieczne będzie:

  • złożenie odpowiedniego wniosku o wydanie interpretacji podatkowej potwierdzającej prawo do obniżenia podatku dzięki IP BOX,
  • określenie stanu faktycznego (również wybiegając w przyszłość),
  • przeanalizowanie kosztów kwalifikowanych.

Następnie należy przygotować rozliczenia roczne oraz późniejsze korekty z uwzględnieniem pomniejszonego podatku. W międzyczasie może pojawić się gąszcz pytań ze strony Urzędu Skarbowego. Zdarzają się sytuacje, że trzeba udzielić odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań!

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Gdy zdecydujesz się obsługę całego procesu przez specjalistów, zyskujesz czas i dużo większe szanse na pozytywną odpowiedź z Urzędu Skarbowego. Jak wygląda współpraca z nami?

  1. Aby wstępnie sprawdzić, czy kwalifikujesz się do IP BOX, wypełnij QUIZ na naszej stronie.
  2. Możesz również zacząć od bezpłatnej konsultacji i analizy. Porozmawiamy o Twojej działalności i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ulgi. Nie musisz czytać objaśnień podatkowych, które mają prawie 90 stron! Wszystko streścimy w przystępnej formie. Na tym etapie przeanalizujemy także umowę ze zleceniodawcą lub profil działalności spółki.
  3. Po sporządzeniu opinii przygotowujemy wniosek do Urzędu Skarbowego. Co ważne, mamy 99,8% skuteczności – żaden nasz wniosek nie został odrzucony, a wszelkie wątpliwości Urzędu Skarbowego wyjaśniamy na bieżąco w ramach naszej współpracy.
  4. Ostatni etap to kwestie rozliczeniowe. Po otrzymaniu pozytywnej interpretacji opracowujemy ewidencję, wskaźnik nexus oraz rozliczamy podatek IP BOX.

W trakcie naszej współpracy masz do dyspozycji opiekuna, który służy wiedzą na każdym kroku. Na jego pomoc możesz również liczyć podczas kontroli oraz wszelkich wątpliwości ze strony Urzędu Skarbowego.

Oszczędź czas i zyskaj 100% pewności

Współpraca z profesjonalistami w procesie wnioskowania o interpretację IP BOX, to przede wszystkim pewność, że Twój wniosek zostanie przygotowany zgodnie z wytycznymi Urzędu Skarbowego. Wnioski przygotowujemy tak, aby zminimalizować możliwą ilość pytań i wątpliwości, jakie mogą pojawić się ze strony urzędników. Nasza pomoc nie kończy się po złożeniu wniosku. Pomożemy podczas kontroli i na etapie wyliczania wskaźnika nexus, a także rozliczania podatków.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Odbierz bezpłatnie

Kalkulacja dla programistów

Porównaj możliwości podatkowe w branży IT

+ Otrzymasz prezent!

Dostęp do Kalkulatora IT

4,7/5 na podstawie 550+ ocen

Kalkulacja podatkowa dla programistów