Prawdziwa historia:


Pan *Jędrzej musiał zamknąć 32-osobową firmę w ciągu 7 dni, stracił majątek i został z długami - czyli jak ochronić i nie stracić marki firmy?

Czy prawa do Twojej marki nie są łamane? Czy przypadkiem sam nie łamiesz praw innych firm? Jak to bezpłatnie sprawdzić?

 

Poznaj historię Pana *Jędrzeja, który stracił firmę i wpadł w ogromne długi, które spłaca do dzisiaj, a wszystko przez zaniedbania związane z rejestracją znaku towarowego. Mówi się, że przedsiębiorców dzieli się na tych, którzy już zastrzegli swoją marką i tych, którzy to zrobią
*Imię zostało zmienione na prośbę Poszkodowanego

Jak małe zaniedbanie zniszczyło biznes Pana Jędrzeja..

Pan Jędrzej – przedsiębiorca z Krakowa – z powodzeniem, przez 4 lata budował firmę produkującą i sprzedającą obuwie. Świetna jakość powodowała stały wzrost zaufania klientów i coraz większą rozpoznawalność nazwy firmy. Profesjonalny sklep internetowy generował kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin miesięcznie, a firma urosła w siłę, zatrudniając pod koniec jej działalności aż 32 osoby.

 

Wszystko szło dobrze, aż do pewnego poranka, kiedy listonosz dostarczył Panu Jędrzejowi:

wezwanie do zaprzestania naruszenia znaku towarowego,

od pełnomocnika konkurencyjnej firmy z tej samej branży, która posługiwała się nieco innym logotypem lecz taką samą nazwą. Według pisma, Pan Jędrzej miał zaprzestać korzystania z marki firmy, a docelowo usunąć buty ze sklepu. Na domiar złego wisiał nad nim proces o odszkodowanie za bezprawne używanie marki firmy.

 

To brzmi jak zły sen dla każdego przedsiębiorcy, który przez kilka lat w pocie czoła buduje swój biznes, lecz niestety ta historia nie skończyła się happy endem. Mimo prób naszej pomocy okazało się, że Pan Jędrzej zbyt późno zaczął weryfikować sytuację i podjął działania związane z ochroną swojej marki. Sprawa była już tak daleko posunięta, że niestety mimo naszych usilnych starań firma została zamknięta, a Pan Jędrzej pozostał z długami na ponad 300 tysięcy złotych i stracił firmę, która w perspektywie kilku lat przynosiłaby miliony złotych rocznego zysku.

Czy jesteś w stanie przewidzieć przyszłość?

Każda firma rośnie we własnym tempie, czasami w mgnieniu oka malutki rodzinny biznes staje się ogromną firmą zatrudniającą kilka, czy nawet kilkadziesiąt osób… lecz wtedy często okazuje się za późno na organizację spraw związanych z rejestracją znaku, bo przebiegła konkurencja wykorzystuje nieuwagę i firma jest.. zamykana.

 

Nie warto budować domu na bardzo słabych fundamentach, a tym jest właśnie rozwój firmy bez zabezpieczenia jej znaku towarowego. Niestety wciąż słyszymy o takich historiach, jak ta Pana Jędrzeja, dlatego jeżeli Twoja marka jest dla Ciebie istotna, to nie pozostawaj biernym i zweryfikuj stan prawny Twojego znaku.

Nie warto budować domu na bardzo słabych fundamentach,

a tym jest właśnie rozwój firmy bez zabezpieczenia jej znaku towarowego. Niestety wciąż słyszymy o takich historiach, jak ta Pana Jędrzeja, dlatego jeżeli Twoja marka jest dla Ciebie istotna, to nie pozostawaj biernym i zweryfikuj stan prawny Twojego znaku.

Jak bezpłatnie sprawdzić możliwość ochrony?

 

Pozostaw numer z prawej strony i bezpłatnie, niezobowiązująco porozmawiaj z nami o możliwości zastrzeżenia Twojego znaku towarowego.

O autorze

Marek Czyżewski, absolwent Northumbria University i właściciel grupy PRAVNA. Od 2013 roku spółka pomogła zastrzec ponad 5390 znaków towarowych w Polsce i Unii Europejskiej. Pravna Group ustanowiła nowe standardy skutecznej obsługi prawnej przez Internet.