Zatrzymaj wszystkie windykacje, egzekucje i telefony w 2 dni* dzięki ogłoszeniu Upadłości Konsumenckiej

Wypowiadamy się dla:

* 2 dni to nasz rekord ogłoszenia upadłości od dnia zarejestrowania wniosku w sądzie do dnia ogłoszenia upadłości (Sygnatura sprawy: SW1W/GU/181/2022 Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, VI Wydział Gospodarczy). To od Ciebie zależy jak szybko przygotujemy Twoje dokumenty.

Upadłość Konsumencka

to postępowanie sądowe, którego celem jest oddłużenie i nowy start w życiu osoby fizycznej, która stała się niewypłacalna i tonie w długach.

W 2013 roku postanowiliśmy, że sprawy prawne które wydają się klientom skomplikowane, pokażemy w jak najprostszy sposób. Dzisiaj podążamy tą ścieżką, dając klientom możliwość załatwienia sprawy od ręki, przez internet. Jednocześnie z gwarancją, że zrobią to wykwalifikowani prawnicy. Dziękujemy naszym klientom za docenienie tych rozwiązań.

Obawiałem się współpracy z prawnikami przez Internet. Szybko jednak zauważyłem, że to najlepsze rozwiązanie. Moją upadłość ogłoszono szybko, sprawnie i skutecznie. Od teraz nie mam już komornika, nie dostaję wezwań do zapłaty. Życie zacząłem od nowa i zacząłem spać spokojnie.
Karol z Warszawy

55 lat

Pomagamy ogłosić upadłość bez względu na wysokość zadłużenia!

0 tys. PLN
Tyle wynosiła minimalna kwota zadłużenia, z którą naszemu klientowi ogłoszono upadłość
0 mln PLN
Tyle wynosiła maksymalna kwota zadłużenia, z którą naszemu klientowi ogłoszono upadłość

W 2 dni*

koniec lęków, chronicznego stresu, natarczywych telefonów, smsów windykacyjnych i nakazów zapłaty

* 2 dni to nasz rekord ogłoszenia upadłości od dnia zarejestrowania wniosku w sądzie do dnia ogłoszenia upadłości (Sygnatura sprawy: SW1W/GU/181/2022 Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, VI Wydział Gospodarczy). To od Ciebie zależy jak szybko przygotujemy Twoje dokumenty.

Zobacz jakie to proste!

Brak komorników, windykatorów i przerwany bieg rosnących odsetek​

Mamy 100% pozytywnych wyników

100%

Jak to działa?

01.

Sprawdź czy możesz ogłosić upadłość konsumencką

Uzupełnij ANKIETĘ dostępną na tej stronie, a uzyskasz odpowiedź czy kwalifikujesz się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

02.

Przeprowadzimy Cię
przez proces upadłości

Skorzystasz z bezpłatnej konsultacji i analizy Twojej sytuacji, na podstawie której sporządzimy opinię i dokumentację.

03.

Pomożemy w ogłoszeniu Twojej upadłości

Przygotujemy wniosek o ogłoszenie upadłości oraz zapewnimy specjalistyczną pomoc podczas postępowania sądowego.

Zadłużyłem się i wpadłem w pętlę kredytową. Postanowiłem sprawdzić czym jest upadłość konsumencka, choć wstydziłem się swojej sytuacji. W PRAVNA Group wyjaśnili mi szczegóły, przeprowadzili przez cały proces i przygotowali wniosek. Co jednak było najważniejsze? Pani Mecenas powiedziała mi, że decyzja o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w mojej sytuacji to nie powód do wstydu, a dowód na to, że jestem odpowiedzialny za swoje życie. To prawda. Teraz nie mam już długów, a moja samoocena wzrosła.
Marcin z Poznania

46 lat

Zaopiekujemy się Twoją sprawą od A do Z
i nie będziesz już tonąć w długach!

Opinia
i konsultacja

Bezpłatnie ocenimy, czy możesz ogłosić upadłość i pozbyć się długów.

Ogłoszenie
upadłości

Ogłoszenie upadłości
nawet w 2 dni*.

Wsparcie podczas
postępowania

Oferujemy wsparcie prawników podczas całego postępowania sądowego.

Opinie klientów

Maria Belka
Maria Belka
Bit Evil S.A.
Czytaj więcej
“Prawnicy zawsze kojarzyli mi się z dużymi kancelariami w nowoczesnych budynkach. Okazało się, że jeszcze większą wartość można zapewnić świadcząc usługi przez internet, bo robi to PRAVNA.pl. To zupełnie inna, świetna forma obsługi. Jestem mile zaskoczona.”
Tomasz Kurcin
Tomasz Kurcin
Prezes Zarządu RSS Sp. z o.o. Sp.k.
Czytaj więcej
“Polecam wszystkim współpracę z PRAVNA GROUP Sp. z o.o. bowiem Spółka ta świadczy usługi na wysokim poziomie za rozsądną cenę.”
Jakub Konefał
Jakub Konefał
Prezes Zarządu
Czytaj więcej
“Na pochwałę zasługuje uczciwość i terminowość w wywiązywaniu się z powierzonego zadania.”
Piotr Szymczyk
Piotr Szymczyk
Energomontaż Południe S.A.
Czytaj więcej
“Polecam firmę jako partnera solidnego, innowacyjnego, a przede wszystkim przyjaznego klientom.”
Marek Hoppe
Marek Hoppe
Lab. Badawcze Stanlab Sp. z o.o
Czytaj więcej
“Polecam spółkę PRAVNA GROUP Sp. z o.o. przedsiębiorcom poszukującym profesjonalnego i godnego zaufania partnera.”
Łukasz Dziekoński
Łukasz Dziekoński
Przewodniczący zarządu funduszu Marguerite
Czytaj więcej
“PRAVNA GROUP to rzetelny i profesjonalny partner, który oferuje usługi prawnej najwyższej jakości. Jesteśmy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na PRAVNA.pl i z pewnością powierzymy im kolejne sprawy w przyszłości.”
Kredyt spłacał kredyt. Tak żyłem z dnia na dzień. W pewnym momencie raty zaczęły mnie przytłaczać i nie miałem ich jak spłacać. Zgłosiłem się do PRAVNA.pl, żeby pomogli mi z oddłużeniem. Po miesiącu otrzymałem wniosek i sąd w ciągu kilkunastu dni ogłosił moją upadłość. Teraz uczę się żyć inaczej. Mam przecież jeszcze wiele lat przed sobą, na szczęście już bez długów.
Sebastian z Kalisza

27 lat

Sprawne ogłoszenie upadłości konsumenckiej
nawet w 2 dni*

Działamy
od 2013 roku

Działamy dla Was nieprzerwanie od czerwca 2013 roku.

Ponad 8450
klientów

Od 2013 obsłużyliśmy ponad 8450 klientów z różnych branż.

Gwarantujemy
100% skuteczności
nawet w 2 dni*

Posiadamy najlepszych ekspertów prawa upadłościowego.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej było dla mnie czarną magią. W PRAVNA przeprowadzili mnie jednak przez to za rękę. Czułam się potraktowana partnersko. Wymagało to ode mnie jednak dużo pracy – zebranie wszystkich dokumentów nie było łatwe. Jednak Asystentka Pani Mecenas wyjaśniła mi skąd wziąć dokumenty i przygotowała pisma do komornika. Z jej pomocą nagle wszystko stało się bardziej proste.
Katarzyna z Łodzi

38 lat

Najczęściej zadawane pytania

Po przygotowaniu wniosku do Sądu nasz rekord to 7 dni! Cały proces może jednak trwać dłużej, w zależności od sądu. Wszystko zależy od tego jak szybko dostarczysz nam niezbędną dokumentację związaną z zadłużeniem.

Nie. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej możliwe jest dopiero po zakończeniu prowadzenia działalności.

Wyjątek stanowi prowadzenie gospodarstwa rolnego, pod warunkiem że nie prowadzisz innej działalności gospodarczej lub zawodowej.

Tak, umorzenie takich długów jest możliwe w ramach upadłości konsumenckiej. W przypadku niezaspokojenia długów z Twojego majątku, po wykonaniu ewentualnego planu spłaty Sąd upadłościowy umorzy Twoje zobowiązania.

Tak, w ramach upadłości konsumenckiej możliwe jest umorzenie Twoich zobowiązań publicznoprawnych.

Tak, w ramach upadłości konsumenckiej umorzenie nie jest możliwe wobec następujących zobowiązań:

  • zobowiązań o charakterze alimentacyjnym,
  • zobowiązań wynikających z rent z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci,
  • zobowiązań do zapłaty orzeczonych przez sąd kar grzywny, a także do wykonania obowiązku naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę,
  • zobowiązań do zapłaty nawiązki lub świadczenia pieniężnego orzeczonych przez sąd jako środek karny lub środek związany z poddaniem sprawcy próbie,
  • zobowiązań do naprawienia szkody wynikającej z przestępstwa lub wykroczenia stwierdzonego prawomocnym orzeczeniem,
  • zobowiązań, których upadły umyślnie nie ujawnił, jeżeli wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu.

Z chwilą ogłoszenia upadłości utracisz uprawnienie do zarządzania i rozporządzania Twoim majątkiem, za wyjątkiem zawierania drobnych umów życia codziennego (np. zakup żywności i innych środków do życia). Czynności prawne dotyczące składników Twojego majątku, które wykonasz po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej będą nieważne. W ramach postępowania upadłościowego Twój majątek zostanie zbyty przez syndyka na poczet Twoich długów oraz kosztów postępowania upadłościowego.

Nie, postępowania egzekucyjne nie stanowią przeszkody do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Co więcej, w przypadku prawomocnego ogłoszenia upadłości, wszelkie postępowania egzekucyjne prowadzone przeciwko Tobie zostaną z mocy prawa umorzone.

Opłata podstawowa za złożenie wniosku wynosi 30,00 zł.

Ogłoszenie upadłości może mieć wpływ na Twojego małżonka, jeżeli między Wami istnieje wspólność majątkowa – wówczas Wasz majątek wspólny będzie przeznaczony do spłaty zadłużeń w toku postępowania upadłościowego, a wraz z ogłoszeniem upadłości powstanie między Wami rozdzielność majątkowa.

W przypadku, gdy została między Wami ustanowiona rozdzielność majątkowa przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej odrębny majątek Twojego małżonka nie wchodzi w skład masy upadłości, chyba że zachodzą określone przypadki przewidziane ustawą. W ramach naszych usług wyjaśnimy Ci wszystkie wątpliwości w tym zakresie.

Zasadą postępowania upadłościowego jest tzw. “nowy start”, zgodnie z którym umorzenie obejmuje wszystkie zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości i niewykonane w wyniku wykonania planu spłaty wierzycieli. Jednak wskazujemy, że istnieją także zobowiązania, które pomimo przeprowadzenia postępowania upadłościowego nie ulegają umorzeniu.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony z naszych usług, przed przesłaniem do Ciebie dokumentów zwrócimy Ci pieniądze.

Odpowiedz na pytania

© 2022 Pravna Group Sp. z o.o. Regulamin usługi.
Marek Banaszak

Kierownik działu oddłużeń

Zapraszam do kontaktu:

Korzystamy z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.